Przenośniki taśmowe

Przenośniki taśmowe cechują się wytrzymałą oraz stabilną konstrukcją wykonaną z profili stalowych. Taśma transportująca ślizga się po specjalnym blacie stalowym lub płycie z tworzywa sztucznego . Na jednym z końców zamontowany jest napęd z drugiej naciąg taśmy. Napęd przenoszony jest poprzez przekładnie ślimakową w zależności od potrzeb taśma może być wyposażona w prowadnice boczne lub zabieraki.

Przenośniki taśmowe służą do przemieszczania ładunku w poziomie jak i pod kątem maksymalnie 30 stopni.

Podajnikami taśmowymi transportujemy :
- kartony , skrzynki
- elementy drobnicowe
- materiały sypkie
- biomasę (słoma , siano)
- inne

Przykładowe przenośniki


Zastosowanie


Przenośniki rolkowe

Przenośniki rolkowe nienapędzane wykorzystuje się do transportu dużych elementów w wielu gałęziach przemysłu. Mogą być wykorzystane jako stanowiska montażowe przy liniach produkcyjnych.

Wytrzymała i stabilna konstrukcja ze stalowych kształtowników pozwala na długotrwałe ich użytkowanie . W prosty sposób dopasowują się do potrzeb zakładu . Podajniki rolkowe mogą być wyposażone w prowadnice boczne , zdeżaki końcowe , blokady , inne .

Modułowa budowa pozwala na dowolną konfigurację lini transportowych.
Przenośniki ślimakowe

Podajniki ślimakowe służą do transportu materiałów sypkich . W zależności od typu oraz potrzeb transport może odbywać się w poziomie lub pod dowolnym kątem . Wydajność podajników zależy od wielu czynników i jest dobierana indywidualnie w zależności od potrzeb i może wynosić od paru kilogramów do kilku ton na 1h. Do napędu podajników służą motoreduktory z przekładniami ślimakowymi .


Redlery

Przenośniki typu redler służą do transportu materiałów sypkich ( zboża , mieszanek paszowych , trocin , biomasy itp.). Wydajności podajników wynoszą od 1 do 150 t na godzinę . W celu zmniejszenia oporów tarcia co wiąże się z oszczędnością energi dno wyłożone jest trudnościeralnym tworzywem , dodatkowo zwiększa to żywotność podajników oraz zmniejsza hałas . Podajniki wykonane są z 3 metrowych modułów o maksymalnej długości całkowitej 60m.


Przenośniki zgrzebłowe

Przenośniki zgrzebłowe służą do transportu materiałów sypkich (zbóż , nasion , mieszanek i komponentów paszowych , trocin , biomasy , itp. ). Podajniki są wykonane dla wydajości od 5 do 150 ton. Podajniki mogą pracować jako jednokierunkowe lub dwukierunkowe . Podajniki wyłożone tworzywem trudnościeralnym zwiększają nawet o 100% żywotność urządzenia , zmniejsza zużycie energii , eliminuje powstawanie zanieczyszczeń oraz obniża poziom hałasu podczas pracy urządzenia .Przenośniki elewatorowe

Przenośniki służą do przemieszczania w pionie materiałów sypkich takich jak: zboże , granulaty , pasze , sypkie materiały budowlane , inne . Najwyższa jakość wykonania daje bezpieczeństwo bezawaryjnego użytkowania przenośników . Zastosowanie taśm wieloprzekładkowych z rdzeniem typu EP znacznie wydłuża czas pracy urządzenia. Stosujemy kubełki z blachy tłoczonej lub spawane.

Przenośniki łańcuchowe

Przenośniki łańcuchowe służą do transportu materiałów sypkich ( zboża , mieszanek paszowych , trocin , biomasy itp.). Wydajności podajników wynoszą od 1 do 150 t na godzinę . W celu zmniejszenia oporów tarcia co wiąże się z oszczędnością energi dno wyłożone jest trudnościeralnym tworzywem , dodatkowo zwiększa to żywotność podajników oraz zmniejsza hałas . Podajniki wykonane są z 3 metrowych modułów o maksymalnej długości całkowitej 60m.
Rurowe przenośniki taśmowe

Najlepsze rozwiązanie do transportu materiałów sypkich . Największą zaletą tego typu przenośników jest transport po zróżnicowanym terenie o dowolnym kącie w zakresie 0° do 45° oraz dowolnym łuku . Zastępuje kilka jednostek transportujących . Transportowany materiał zwinięty w rurę chroniony jest przed czynnikami atmosferycznymi , a sam materiał nie wysypuje się . Możliwość zastosowania kilku komór zasypowych . Przenośniki składają się z sekcji które mocowane są na konstrukcji wsporczej .
Przenośniki taśmowe

Przenośniki rolkowe

Przenośniki ślimakowe

Redlery

Przenośniki zgrzebłowe

Przenośniki elewatorowe

Przenośniki łańcuchowe

Rurowe przenośniki taśmowe

Urządzenia do transportu

Wygarniacze hydrauliczne do silosów

Urządzenia do rozdrabniania
odpadów z płyt wiórowych

Stoły podciśnieniowe
ściski pneumatyczne ...

Lekkie i uniwersalne
hale stalowe modułowe

Spawane konstrukcji z
dokumentacji klienta lub naszą

Naprawy bieżące oraz
remonty maszyn i urządzeń

Produkcja pod zamówienie
projekt, wizualizacja 3D, testy

Kontakt

82-300 Elbląg, ul. Dolna 11
NIP 578-156-72-46,
REGON 170921768

Tel.(55) 236 18 96
Fax. (55) 629 19 86
Tel. kom. 506 589 426
Tel. kom. 500 526 906

e-mail: [email protected]
Podajniki, transportery Wygarniacze hydrauliczne Łamacze płyt wiórowych Urządzenia dla przemysłu meblarskiego Hale modułowe